Вибори на Полтавщині стартували: є перші порушення

Неділя, 18 грудня 2016
Вибори на Полтавщині стартували: є перші порушення

Сьогодні, 18 грудня, на Полтавщині відбуваються вибори у трьох об'єднаних територіальних громадах: Решетилівській, Засульській та Великосорочинській.

У Засульській ОТГ місцеві жителі обирають депутатів з-поміж 143 кандидатів і голову – з-поміж 9. У Решетилівській зареєстровано 141 кандидата в депутати та 6 осіб на посаду селищного голови. Дещо меншим є список Великосорочинської громади: 86 кандидатів у депутати та 3 на посаду голови.

Як повідомляє сайт громадської мережі "ОПОРА", що стежить за ходом проведення виборів, на Полтавщині вже спостерігаються деякі порушення здійснення виборчого процесу. Так, на одній з дільниць голосування розпочали не о 8:00, а о 8:15 через нестачу контрольних талонів. Сталося це на дільниці №530580, у с. Полив’яне Великосорочинського району Полтавської області. Наразі проблему вирішили і доставили контрольні талони на ДВК.

Інший випадок стався на ДВК №530563, що у с. Великі Сорочинці Полтавської області. Там спостерігачка від кандидата на посаду сільського голови Ірини Пазинич, яка поїхала разом з членами комісії спостерігати за перебігом голосування на дому, просила виборців ставити відмітки при ній. Тим самим вона порушувала процедуру таємного голосування. Після зауваження від членів ДВК вона припинила перешкоджати виборцям голосувати таємно.

Загалом, 18 грудня 2016 року, відповідно до постанови Центральної виборчої комісіїперші вибори місцевих голів та депутатів проходять у 143 об’єднаних територіальних громадах з 22 областей України. За результатами голосування буде обрано 76 сільських голів, 46 селищних голів, 21 міського голову, а також відповідні місцеві ради та одного старосту.

 

Людмила Гудзь

Фото: decentralization.gov.ua

comments powered by Disqus