Люди, позбавлені слуху, вміють відчувати серцем – Сергій Козлов

Четвер, 29 грудня 2016

28 грудня в Полтаві у виставковій залі духовно-культурного центру імені преподобного Паїсія Величковського відкрилася всеукраїнська виставка живопису та графіки нечуючих художників «Світ, який почула душа». На виставці представлено близько шістдесяти робіт двадцяти п'яти авторів.

 

За словами директора Духовно-культурного центру імені преподобного Паїсія Величковського Сергія Козлова, представлена виставка відбулася завдяки старанням голови Полтавського УТОГу (Українське товариство глухих), а також голови УТОГу Києва, які допомогли зібрати роботи глухих художників з усіх областей України.

«Люди, позбавлені слуху, вміють відчувати серцем, вони наділені багатою уявою і багатогранною душею. Із цієї унікальної здатності глухих художників і виникла назва нашої виставки», – зауважив Сергій Козлов.

Автори робіт – професійні та самодіяльні художники з 15 областей України. Вони позбавлені можливості чути звуки, але це не є перешкодою для творчості. Навпаки, для людей, яким важко спілкуватися, образотворче мистецтво – засіб комунікації. Так вони розповідають світові про те, яким його бачать, про себе, свої переживання і почуття.

В експозиції представлені різножанрові твори: пейзажі, портрети, натюрморти, графіка. Художники вибрали кращі зі своїх робіт, написані в різний період творчої діяльності. Кожна з цих робіт не тільки максимально повно розкриває внутрішній світ свого автора, але й дозволяє разом із ним відчути, побачити і навіть почути усе те, що його оточує.

Дана виставка присвячена пам’яті самобутнього майстра іконопису та наївного живопису, уродженця полтавського краю Григорія Ксьонза (1874 – 1947). За словами Леоніда Усенка, голови Полтавської обласної організації УТОГ, життєва позиція нашого земляка була пронизана служінням своєму народу пензлем і фарбами. Завдяки ним він залишив нащадкам свої неперевершені, майстерно виконані полотна, на котрих відтворив мешканців Полтавщини в національних костюмах на тлі української природи.

«Григорій Ксьонз для нас близький по духу, з ним зближує нас і фізична вада. Ми, утогівці, вважаємо Ксьонза своїм побратимом, взірцем працьовитості й прикладом для наслідування. Він зобов’язує нас не падати духом, вселяє віру у свої сили, надихає жити й працювати в ім’я України, як це робив Ксьонз. Ми дивимось на його полотна і проймаємося почуттям гордості за нього, бо він був наділений Божим талантом творити прекрасне, глухота не завадила йому в цьому. Він для нас є прикладом у житті», – зазначив Леонід Усенко.

«Виставка глухих художників «Світ, який почула душа» є унікальною для Полтави, оскільки, за словами фахівців, на теренах Полтавсьої області подібна виставка відбулася вперше. Взагалі я дуже вражений цією виставкою вцілому, не можу навіть виділити окремі картини, що найбільше сподобались, тому що, на мій погляд, усі роботи дуже гарні і цікаві», – наголосив протоієрей Іван Орловський, секретар архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора.

Художник і мистецтвознавець Юрій Самойленко також поділився з журналістами ГромадськогоТБ Полтава своїми враженнями:

«Ця виставка доволі різноманітна, на ній представлені роботи як професійного, так і аматорського рівня. Виставка цікава в першу чергу своєю ідеєю, тому що насправді спілкування людини зі Всевишнім сприяє народженню прекрасних творів мистецтва. Глухі люди позбавлені певних якостей, натомість вони здатні відчувати красу душею і створювати такі чудові картини».

 

Виставку можна буде відвідати до 22 січня 2017 року.

 

Аліна Бушер, Юрій Поденко

comments powered by Disqus