Поліція запідозрила УЖКГ у перерахунку бюджетних грошей на фіктивну фірму

Четвер, 29 грудня 2016
Поліція запідозрила УЖКГ у перерахунку бюджетних грошей на фіктивну фірму

27 грудня в Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили ухвалу слідчої судді Октябрського районного суду міста Полтави Олени Шевської про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчим відділенням Полтавського РВП Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області проводиться розслідування у кримінальному провадженні від 16.06.2016 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб).

«Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи УЖКГ Полтавського міськвиконкому та приватного багатопрофільного підприємства «Ремтехнал», вступивши у злочинну змову, умисно, з корисливих мотивів вносять до актів виконаних робіт завідомо неправдиві відомості, які у подальшому стають підставою для перерахування бюджетних коштів на розрахунковий рахунок суб'єкта господарювання за роботи, які фактично не виконані, виконані не у повному об'ємі з використанням матеріалів, які не передбачені умовами проектно-кошторисної документації або за матеріали, які придбані по значно завищеним цінам, чим спричиняють збитків місцевому бюджету», – зазначено в ухвалі.

Згідно матеріалів кримінального провадження встановлено, що розпорядник бюджетних коштів Управління житлово-комунального господарства, починаючи з 18.04.2016 року, уклало ряд договорів підряду з приватним багатопрофільним підприємством «Ремтехнал» по виконанню ремонтних робіт в м. Полтава. Строк виконання робіт за умовами договорів до 31 грудня 2016 року. За даними порталу «Еdata» (офіційний портал публічних фінансів України), за період часу з 18.04.2016 по теперішній час ПБП «РЕМТЕХНАЛ» отримує регулярно кошти за ремонтні роботи за наступними адресами:

 

- вул. Київське Шосе, 88 на ремонт під'їзду;

- вул. 23 Вересня, 7, на ремонт під'їзду;

- вул. Європейська, 88, на ремонт під'їзду;

- вул. Героїв Сталінграду, 15, на ремонт під'їзду;

- вул. Соборності, 78, на ремонт покрівлі;

- вул. Старий поділ, 10, на ремонт покрівлі;

- вул. Халтуріна, 13, на ремонт покрівлі;

- вул. Європейська 88, на ремонт покрівлі;

- вул. Небесної сотні, 118, на ремонт покрівлі;

- вул. Духова, 6, на ремонт господарського приміщення 5-ї міської лікарні;

- пров. Ломаний, 38, на ремонт під'їздів;

- вул. Гетьмана, 5, на ремонт під'їздів;

- вул. І.Мазепи, 7, на ремонт під'їздів;

- вул. В.Тирнівська, 14, на ремонт під'їздів;

- бульв. Б.Хмельницького (від вул. Вавілова до вул. Головка), на ремонт дорожнього покриття;

- вул. І.Мазепи, 50/12, на ремонт підвальних приміщень;

- реконструкція Полтавського міського парку.

 

«ПБП «Ремтехнал» займається будівельною діяльністю… Розмір статутного капіталу становить 500 гривень. Дані факти свідчать про неспроможність ПБП «Ремтехнал» виконувати свої зобов’язання, оскільки воно має сумнівні ознаки – мінімальний статутний фонд, тендерні кошти в багато разів перевищують річний дохід», – вказано в матеріалах справи.

Слідчі також вважають, що службові особи комітету з конкурсних торгів УЖКГ виконавчого комітету Полтавської міської ради, зловживаючи своїм службовим становищем, під час проведення тендеру на закупівлю робіт з реконструкції Полтавського міського парку на суму 4,5 млн грн визнали переможцем ПБП «Ремтехнал», що має ознаки фіктивності. На думку слідчих, такі дії завдали тяжких наслідків охоронюваним законом державним та громадським інтересам. Тому за вказаним фактом слідчим управлінням ГУ НП в Полтавській області проводиться розслідування у кримінальному провадженні від 26.08.2016 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Вказані кримінальні провадження прокуратурою Полтавської області об'єднані в одне.

Слідчий клопотав про здійснення тимчасового доступу до оригіналів документів, що знаходяться в Управлінні житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради та їх вилучення. Зокрема, документи щодо укладення угод з ПБП «РЕМТЕХНАЛ», їх виконання та оплати за період 2016 року, договори, додаткові угоди, специфікації, додатки до них, дефектні акти, акти виконаних робіт, прибуткові (видаткові) накладні, акти прийому-передачі, довіреності, податкові накладні, рахунки-фактури, платіжні доручення, банківські виписки.

Суддя Олена Шевська частково задовольнила клопотання слідчого:

«Надати дозвіл слідчому Полтавського РВП Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області капітану поліції Корнійчуку Артуру Сергійовичу на тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю отримання належним чином завірених копій».

Ольга Дудка

comments powered by Disqus