Полтавцям розповіли, як шанують Шевченка в Білорусі

Вівторок, 27 грудня 2016

27 грудня в Полтавському краєзнавчому музеї відбулася презентація книги кандидата наук із соціальних комунікацій, доцента кафедри журналістики Полтавського національного педагогичного університету ім. В.Г.Короленка Гліба Кудряшова «Молитва до Тараса під білоруським небом.

Пошанування Т.Г.Шевченка в Білорусії на зорі 21-го століття». На захід завітав Перший секретар Посольства України в Республіці Білорусь Олексій Панкратенко. Презентація приурочена до річниці встановленню дипломатичних відносин між Україною та Республікою Білорусь, які були укладенні 27 грудня 1991 року.

 

За словами автора книги Гліба Кудряшова, цей захід не є лише презентацією книги, скоріше він є зустріччю, що покликана зміцнити міжкультурний і міжнаціональний діалог двох держав. Також автор наголосив на великій ролі українського письменника Т.Г.Шевченка, який своєю творчістю об'єднав братні народи в ім'я миру, добра і справедливості. Гліб Кудряшов позиціонує свою книгу як цікаву подорож через мистецтво до миру і взаєморозуміння.

11 листопада цього року книга «Молитва до Тараса під білоруським небом» була презентована в Мінську, тому в Полтаві фактично відбулася репрезентація даного видання. В оформленні обкладинки презентованої книги був використаний портрет Т.Г.Шевченка роботи заслуженого діяча мистецтв України, доцента, голови Полтавської обласної організації спілки художників України Ю.О.Самойленка.

У рамках заходу автор розповів про цікаві факти, які відкрилися під час роботи над книгою. Одним із них була розповідь про скульптора В.В.Сухенка, який народився в Полтаві. Він створив пам'ятник Т.Г.Шевченко в Білорусії, у місті Могільові. Новиною для присутніх виявився той факт, що в Білорусі ім'ям Т.Г.Шевченка названі шістдесят вулиць, а також Республіка Білорусь займає друге місце за кількістю пам'ятників Т.Г.Шевченко після України.

Книга «Молитва до Тараса під Білоруськім небом» вийшла накладом в двісті примірників за кошт автора.

Аліна Бушер, Юрій Поденко

comments powered by Disqus