Сесія облради в деталях – за що голосували депутати

Понеділок, 26 грудня 2016
Сесія облради в деталях – за що голосували депутати

23 грудня відбулося пленарне засідання 12-ої сесії Полтавської обласної ради 7-го скликання. На сесії було розглянуто 28 питань. Головним питанням на сесії став затверджений депутатами на 2017 рік бюджет Полтавської області.

Згідно з матеріалами проекту бюджету області на 2017 рік, бюджет Полтавщини становитиме 7 млрд 112 млн 141 тисячу грн, – це на 35% більше, ніж минулого року. За новою ініціативою депутатів у ньому також передбачається створення Фонду розвитку територій (85 млн гривень) та його наповнення за рахунок залишків та перевиконання бюджету.

Перше питання, яке розглянули на сесії, стосувалось посади головного лікаря обласного Центру МСЕ. Місцеві активісти вимагали у депутатів не допустити повернення Т.Жабо, яку звинувачують у корупції, на посаду головного лікаря. Депутати проголосували за затвердження нового конкурсу на заміщення цієї посади.

На 2017 рік затвердили план заходів із реалізації стратегії розвитку Полтавської області на період 2015-2017 років у новій редакції, програми економічного і соціального розвитку, розвитку підприємництва до 2020 року, сприяння залучення інвестицій та розвитку позитивного іміджу області, програму «Опікуємося освітою» до 2020 року та інші.

Ліквідували регіональний фонд підтримки підприємництва, створений у 2013 р. На думку депутатів та Департаменту економічного розвитку і торгівлі, фонд не зміг залучити інвестиції, але «проїдав» бюджетні кошти на своє утримання.

 

Питання про дозвіл Державній службі геології та надр України на видобування газу і нафти у Полтавській області  без проведення аукціону черговій іноземній компанії «Arab Energy Alliance U» депутати зняли з порядку денного.

Натомість депутати затвердили звернення до Державної служби геології та надр України щодо надання дозволів без аукціону на видобування питних вод «МИРГОРОДВОЛОКАНАЛ», «Лубенському молочному заводу»  та «ФІРМІ ПОЛТАВПИВО»

Також відбулося затвердження звернення до Верховної Ради про підтримку та розширення мораторію на вивіз з України лісу-кругляка. На думку депутатів, видобування та вивіз власного лісу з країни до Польщі –  неприпустимо.

 

Крім того, депутати не проголосували:

- За питання зміни членів у складі постійних комісій. Питання стосувалося нових членів бюджетної комісії, головою якої є І.В.Степаненко. Депутати остерігаються повністю «корумпованої» комісії, інтереси якої будуть залежати від однієї особи.

- За питання зміни системи роботи «Укртрансбезпека», яка б передбачала існування тільки б державних транспортних перевізників у полтавській області. На думку депутатів, система ще не може ефективно існувати без приватних перевізників.

- За питання про відміну премії облради імені Лялі Убийвовк.

- За питання про заснування Полтавської обласної премії імені Юрія Горліс-Горського.

Розглянули питання щодо:

- Затвердження громадської наглядової ради при обласній раді з членами громадськості, яка б моніторила розглядання всіх питань, у тому числі, бюджетних.

- Користування територіальною громадою c. Лукім’я Оржицького району земельними ділянками. За словами громади, люди не можуть приватизувати свою майнову землю, яку сільській раді надавали ще у 2000-х роках. На сьогодні держгеокадастр їм відмовляє, посилаючись на те, що багато заяв від учасників АТО, хоча лукімська громада зарезервувала для них землю в розмірі 30 га.

- Протистояння громади білицької ради. Мешканці с.Білики звернули увагу депутатів на питання необхідності припинення роботи ТОВ «Сільські традиції».

Ксенія Малік.

 

 

 

comments powered by Disqus